O mnie

w kilku zdaniach

Tworzenie muzyki to moja pasja, którą sukcesywnie rozwijam od ponad 15 lat. Pierwsze kroki nie były łatwe, gdyż o muzyce wiedziałem tyle, co o budowie promów kosmicznych. Początkowe utwory powstawały przy użyciu programu ModPlug Tracker (obecnie znany jako OpenMPT). Mimo, że ModPlug nie posiadał spektakularnego interface’u, to możliwości jakie posiadał w zupełności spełniały moje oczekiwania w tamtym czasie, a co więcej był (i jest do tej pory) programem darmowym! 

Po kilku latach z ModPlug’iem  postanowiłem pójść krok dalej i ulepszyć swój warsztat zaczynając od bardziej profesjonalnego DAW (Digital Audio Workstation). Wybór padł na Fruity Loops, a ówczesną konfigurację mini studia dopełniła moja pierwsza klawiatura sterująca CME UF60. Niedługo po tym, całkiem przypadkowo natknąłem się na reklamę firmy Native Instruments, której fanem i czynnym użytkownikiem jej produktów jestem po dziś dzień. W czasie mojej muzycznej przygody przez moje ręce przewinęło się wiele urządzeń i programów, które na  dobre zagościły bądź też opuściły moje studio. Aktualną konfigurację moich narzędzi znajdziesz w zakładce WARSZTAT. 

Na koniec  wypadałoby powiedzieć coś na temat mojej twórczości. Osobiście uważam, że ciężko jest ją podciągnąć pod specyficzny gatunek. Wzorce, na których zawsze starałem się bazować to muzyka hip-hop, jednak jako twórca, jak też i słuchacz nie ograniczam się stricte do jednego gatunku i jestem otwarty na praktycznie każdy rodzaj muzyki. I tak też w moich utworach znajdziesz elementy muzyki ambient, rock, czy muzyki klasycznej.  Co ostatecznie wychodzi z takiej układanki? Na to pytanie Drogi Słuchaczu musisz sam sobie odpowiedzieć, także życzę Tobie miłego słuchania i będę wdzięczny za każdą, nawet krytyczną opinię.